המלצת השבוע: סנפיר קטן, טיול גדול

15/11/2022

מה דעתכם לקפוץ לטיול בגרנד קניון, גדול עליכם? אז יש לנו הצעה מקומית מגניבה לא פחות, הסנפיר הקטן. מסלול דרומי מקסים עם נוף מדברי מיוחד ואטרקציה ששום ילד לא ישאר אדיש לה, ותתפלאו גם אתם תתלהבו כמו ילדים, שנתחיל?

המכתש הגדול
המכתש הגדול, צילום : רינת רוסו

הסנפיר הקטן שבנגב הצפוני, מכתש חתירה אם לדייק הוא מסלול קצר ולא קשה מדי, מתאים מאוד למשפחות. הוא כולל תצפית מרהיבה, חולות צבעוניים ומעבר מאתגר אחד עם יתדות בסלע.

מהחניון המוסדר יוצא שביל עם סימון כחול במקביל לכביש עד שמגיעים לחניון משולט "הסנפיר הקטן". שם חוצים בזהירות רבה את הכביש ומתחילים לעלות בשביל עם הסימון הירוק. בסופה של העליה שתקח לכם כ… תגיעו לנקודת תצפית מדהימה לכוון המכתש, למעשה אתם רואים אותו מלמעלה, כשנמצאים על אחד מ"קירותיו". המראה יזכיר לכם סנפיר של כריש, ומכאן שמו של מסלול הטיול.

המכתש הגדול, צילום: רינת רוסו

בנקודה זו ישנו פיצול של הסימון הירוק והשחור, ואז מתחילים לרדת בסימון השחור, כאן יש מעבר אחד אתגרי במידה מסוימת שכולל יתדות בסלע, ואחר כך ירידה לשביל שמוביל למעבר בין גבעות של חולות צבעוניים ותפאורה מדברית מהממת.

השביל מוביל בחזרה לחניון איפה שהשארנו את הרכב, חוצים שוב בזהירות את הכביש ואפשר לבלות בין גבעות של חולות צבעוניים או לשבת ליד שולחנות פיקניק מוצלים לפיקניק סיום.

חולות צבעוניים, צילום: יעקב שקולניק

להרחבה ומידע נוסף על המסלול הקליקו >>

אורך המסלול: כשני ק"מ

משך המסלול: בין שעתיים לשלוש

דרגת קושי ואופי המסלול: מסלול מעגלי, בינוני קל, עם מעבר אתגרי אחד.

שימו בוייז: חולות צבעוניים המכתש הגדול- חניון