פינת המושג הימי: האצה בעלת סגולות המרפא

מאת: נוי שפירא

בימים אלו שאנו מתמודדים עם שאלות מהותיות על השפעותיו של נגיף הקורונה החדש (COVID-19), נדמה שפתרונות רפואיים נדרשים כיום יותר מתמיד.

האצה בעלת סגולות המרפא
האצה בעלת סגולות המרפא, צילום מיקרוסקופי של מיקרו-אצה אדומה מהמין המטוקוקוס פלאביוס Haematococcus pluvialis בעלת סגולות המרפא. מתוך ויקיפדיה

מאז ומעולם היווה הים  אמצעי מרפא לאדם. רבים המחקרים המעידים על השפעותיו המיטיבות של הים לבריאות האדם, החל בבריאותו הנפשית וכלה בריפוי מחלות חשוכות מרפא. דוגמה מעניינת לכוח ריפוי היא האצה האדומה מהמין המטוקוקוס פלאביוס (Haematococcus pluvialis). למעשה, לאצה זו יש פיגמנט מיוחד ששומר עליה מפני קרינת השמש. הוא נקרא אסטקסנטין (Astaxanthin), והוכח שיש לו השפעות נוגדות חמצון ודלקות באדם. בישראל חברת סיקורה לחקלאות ימית שילבה את הפיגמנט שבאצה בתרכובת הכורכומין, שעשויה משורש הכורכום. מן השילוב נוצר תוסף חדשני, הלוא הוא הכורכום האדום, שסגולותיו רבות וחיוניות, למשל חיזוק המערכת החיסונית.

כיום אנו יודעים כי בים ישנן תגליות רבות שביכולתן לקדם ולפתח פתרונות רפואיים. מי יודע, אולי נמצא את התרופה לנגיף הקורונה במנגנון ימי מתוכם? ועד אז שמרו על המערכת החיסונית שלכם היטב. מה שבטוח הוא שככל שניטיב להגן על משאבי הטבע הימיים שלנו, כך נוכל להסתייע בהם בדרך בת-קיימא שתאפשר מערכת אקולוגית בריאה לים ולאדם.

>> למאמר באנגלית – The algae with healing properties

 

תגיות

דפים קשורים