דבר העורך:

מאת: יגאל בן ארי 30/03/2020

מן הנעשה במשק

שער בויה
שער בויה

שלום לכולכם,

הימים אינם ימי שגרה. סדרי עדיפויות השתנו ללא הכר וכמעט כל מה שהיה מובן מאליו – לחיצת יד, לקום לעבודה, פגישה, הליכה לים או לבריכה – הפך לזיכרון רחוק ולא רלוונטי. דומה שהקשר הזה שבין אדם לטבע, שבימים רגילים מתפרש לעיתים כקטנוני, לא מחייב, מובן מאליו – קשר זה נעשה דרמטי לכולנו. הרבה שאלות צפות, אך לא על כולן יש תשובות ברורות. אולי כשהכול יסתיים נכבד ונשמור טוב יותר על הקשר עם הטבע, ונמלא ברצינות את חלקנו בהסכם הלא כתוב איתו. דווקא בימים כאלה אני מרגיש עד כמה לים מרכיב משמעותי בבריאות הנפשית והגופנית שלי, נקווה שימים אלו יחלפו במהרה.

לאחר חשיבה והתייעצות החלטנו שלא נעצור את הגיליון אלא נוציא אותו בזמן, מתוך תקווה שנסייע במשהו למי שתקוע בבית ונזקק להרטיב מעט את הזימים, גם אם באופן וירטואלי בשלב זה. בנוסף למדורים הקבועים צירפנו הפעם שני כותבים חדשים, משתמשי ים כבדים ומיומנים: גיא כהן, שחיין מים פתוחים ברמה עולמית, ואביב אשד, איש חיל הים ומדריך צלילה חופשית. גיא כבר צלח את האתגרים הקשים ביותר ומספר קצת על ענף הספורט המיוחד הזה, ואביב נותן קצת צבע ונשמה למקצועו הייחודי, שהפך אצלו לדרך חיים.

עוד בגיליון מידע על עונת הרבייה, עונת הגיוס ותקנת הבטיחה. השנה, בשונה משנים עברו, קבע מנהל אגף הדיג מגבלות מורכבות על פי תקופות, שיטות דיג, מיני דגים והגבלות על שלל.

ריכזנו עבורכם את כל המידע בשפה בהירה וברורה.

 

נשמח לקבל תגובות, בקשות והערות במייל:

Yigael.ba@npa.org.il

בתקווה לימים טובים,

יגאל בן ארי

לדבר העורך באנגלית: Editor 's note