תשובות לשאלות נפוצות בנושא הרשמה לאתרים

25.05.2020

עקב משבר הקורונה הוטלה מגבלה על מכסת המבקרים השוהים באתרים בזמן נתון וכן על משך השהייה בהם. נכון להיום, פתוחים לציבור מעל ל 50 גנים לאומיים ושמורות טבע, בהתאם לכללי "התו הסגול"

מטיילים בנמל קיסריה - צילמה סיגלית כהן צילמה סיגלית כהן

כדי שנוכל כולנו ליהנות מטיול בגנים ובשמורות במגבלות שנקבעוההגעה לביקור באתר כפופה לעמידה בהנחיות משרד הבריאות, וכן בהשלמת תהליך רישום מקוון המתבצע בשני שלבים

 1. מדוע עליי לתאם מראש את הביקור?
  בהתאם להנחיות משרד הבריאות להתמודדות עם משבר הקורונה, ישנה מגבלה על מכסת המבקרים שיכולים לשהות בזמן נתון באתרי הרשות ועל משך השהייה בהם. על מנת לאפשר לאנשים רבים ככל האפשר ליהנות מהביקור, יש לתאם את הביקור מראש. משך השהייה המותר בכל אתר מוצג בעת הזמנת מועד הביקור.הכניסה תותר אך ורק בהצגת אישור "תיאום מועד הביקור" ורק בשעות הנקובות בו.
 2. מה יקרה אם אגיע לביקור באתר ללא ביצוע מראש של תיאום הביקור ורכישת הכרטיסים?
  לצערנו, לא תתאפשר כניסה לאתרים ללא תיאום ביקור מראש. יש להציג את האישורים הנדרשים בקופת הכניסה לאתר. אנא הימנעו מעוגמת נפש והירשמו מראש, בתהליך רישום מהיר וידידותי.
 3. אילו אישורים עליי להביא איתי לביקור?
  מבקרים שאינם מנויי מטמון או שאינם זכאים להנחה בדמי הכניסה, יידרשו להציג שני אישורים שיישלחו אליו בדוא"ל לאחר השלמת תהליך רכישת הכרטיסים:
  א. אישור תיאום מועד הביקור.
  ב. כרטיסי כניסה דיגיטליים.
  מנויי מטמון או זכאים להנחה? הציגו בקופה רק את אישור "תיאום מועד הביקור", ובנוסף: מנויי מטמון יציגו תעודת זהות ואת כרטיס המטמון, והזכאים להנחה יציגו את מסמכי הזכאות להנחה. הכניסה תותר אך ורק בהצגת אישור "תיאום מועד הביקור" ורק בשעות הנקובות בו.
 4. אנחנו מנויי מטמון. מהו התהליך המקוצר שעליי לבצע?
  מנויי מטמון זכאים לכניסה חינם לכ-60 גנים לאומיים ושמורות טבע בישראל, ועל כן עליהם להשלים רק את שלב 1 – תיאום מקוון (אונליין) של מועד הביקור.
  בקופת האתר יש להציג את אישור תיאום מועד הביקור, תעודת זהות ואת כרטיס מינוי המטמון. באתרים שבהם מנויי מטמון זכאים להנחה בלבד במחיר הכניסה – תוספת התשלום תיגבה בקופת האתר (התשלום בכרטיס אשראי בלבד).
 5. תיאמתי ביקור באתר שהכניסה אליו חינם, האם אני נדרש לשלב 2 "רכישת כרטיסים"?
  לא. אתרים שהכניסה אליהם חינם, נדרש רק לתאם את מועד הביקור, והתהליך מסתיים בשלב 1 .
 6. באילו אתרים ניתן לבקר (בתיאום מראש)?
  רשימת האתרים מתפרסמת כאן באתר רשות הטבע והגנים – לחצו כאן לרשימה המלאה.
  ניתן להתעדכן גם בטלגרם מטמון – לחצו כאן
 7. מדוע ניתן לתאם ביקור רק לשבועיים הקרובים?
  מאחר שהנחיות משרד הבריאות מתעדכנות מדי יום ביומו, לא ניתן לתאם מועד ביקור לטווח ארוך יותר משבועיים. אנו כמובן נעדכן אתכם כל העת באמצעות אתר האינטרנט.
 8. האם יש שינוי בחוויית הביקור באתרים שנפתחו?
  הרחצה במקורות המים שבגנים הלאומיים ושמורות הטבע אסורה, וישנן מגבלות מסוימות נוספות בחלק מהאתרים, בהתאם להנחיות משרד הבריאות להתמודדות עם משבר הקורונה.
 9. כיצד אוכל לבטל את ההזמנה שלי?
  ביטול או שינוי מועד הביקור: ניתן לבטל את הזמנת מועד הביקור עד 24 שעות לפני מועד הביקור שנקבע, הקישו כאן
  שימו לב! תוקף כרטיס הכניסה הוא כשנה מיום הקנייה, כך שתוכלו לתאם זמן אחר במסגרת התוקף ולהגיע לביקור. לתיאום ביקור לחצו כאן
  ביטול רכישת כרטיסי הכניסה: ניתן לבטל את הזמנת כרטיסי הכניסה על פי התקנון >> איך מבטלים
  חשוב לדעת:
  הביקוש לביקור באתרים גבוה. אם אינכם יכולים להגיע, אנא בטלו את הזמנתכם, כדי שנוכל להציע את הביקור למטיילים אחרים.
 10. כיצד עליי להתנהג בעת הביקור (הנחיות משרד הבריאות)?
  בנוסף על ההנחיות המצוינות בשילוט באתר, יש לנהוג על פי הנחיות משרד הבריאות העדכניות, לשמור על בריאותכם ועל בריאות הסובבים אתכם, כולל: חובה לחבוש מסיכת פנים (המכסה את הפה והאף), בכניסה לאתר יימדד חום הגוף ויש לשמור מרחק של שני מטרים בין מבקר למבקר. כמו כן הכניסה מותרת בתיאום מראש בלבד והתשלום מותר בכרטיס אשראי בלבד.
 11. לא הגעתי/איחרתי למועד הביקור שקבעתי ולא ביטלתי את הכרטיסים, מה אוכל לעשות?
  תוקף הכרטיס הוא כשנה מיום הקנייה, כך שתוכלו לתאם זמן אחר במסגרת התוקף ולהגיע לביקור. לתיאום מועד ביקור חדש לחצו כאן
  אם ברצונכם לבטל את כרטיסי הכניסה: ניתן לבטל את הזמנת כרטיסי הכניסה על פי התקנון >>  איך מבטלים 
  כדאי לדעת: הביקוש לביקור באתרים גבוה. אם אינכם יכולים להגיע, אנא בטלו את הזמנתכם, כדי שנוכל להציע את הביקור למטיילים אחרים.
 12. כיצד מצטרפים למועדון מנויי מטמון ונכנסים חינם לכ-60 אתרים?
  הכי קל!
  לוחצים על הקישור הזה ורוכשים מינוי מטמון המאפשר כניסה חינם לכ-60 גנים לאומיים ושמורות טבע בישראל.
 13. האם אתרי רשות הטבע והגנים עומדים בכללי "התו הסגול"?
  בהחלט! הגנים הלאומיים ושמורות הטבע פועלים   בהתאם לכללי "התו הסגול" כפי שנקבעו בהנחיות משרד הבריאות.במסגרת הנחיות משרד הבריאות ולמען בריאותכם: חובה לחבוש מסיכת פנים (המכסה את הפה והאף), בכניסה לאתר יימדד חום הגוף ויש לשמור מרחק של שני מטרים בין מבקר למבקר. כמו כן הכניסה מותרת רק בתיאום מראש והתשלום מותר בכרטיס אשראי בלבד.