טבילה בטבע: לשטוף את השנה הזאת בסטייל

מאת: אייל שפירא 22/08/2021

10 דברים שחייבים לעשות בטבע לפני שחוזרים ללימודים

עיינות צוקים - צילם אייל שפירא
עיינות צוקים - צילם אייל שפירא, עיינות צוקים - צילם אייל שפירא

כידוע, טבילה בטבע היא תמיד עניין מרגש, ובוודאי הרבה יותר מטבילה בסתם בריכה מחוממת ומקורה בקאנטרי השכונתי, שבה שום דבר לא יפתיע אתכם (כן, אנחנו מדברים עליך, דג שובב מהסחנה, שנותן לאנשים ביסים קטנים ומצחיקים ברגליים).

ובמיוחד עכשיו, רגע לפני ששנת הלימודים מתחילה יש בטבילה בטבע משהו סמלי. מעיין הזדככות טובה ומתבקשת לקראת השנה הבאה. בלי טיפה של ציניות. כי מה יותר כיפי מלשטוף את הקיץ מעלינו בשכשוך נעים ורענן?

טבילה בסחנה, צילום: אייל שפירא

 

איפה לעשות את זה?

זיו לוי

הכי חם – גן לאומי חמת טבריה:

גן לאומי קטן שרבים אינם מכירים. יש בו בית כנסת מפואר מימי המשנה והתלמוד עם רצפת פסיפס מדהימה, ויש בו גם 17 מעיינות חמים (מאוד!), שפורצים מבטן האדמה הישר אל בריכות טבילה רדודות וחמודות. וכמה שיותר קר בחוץ, כך כיף יותר להתמסר למים. נסו את זה בגשם – חוויה חד-פעמית!

בווייז: גן לאומי חמת טבריה.

להרשמה ופרטים נוספים – לחצו כאן >>

חמים ונעים – גן לאומי גן השלושה (סחנה):

אל תספרו לאף אחד, אבל מי שמבין באמת, מבקר בסחנה דווקא בחורף. הסיבה: מימיו נובעים כל השנה בטמפרטורה קבועה: 28 מעלות. נכון, זה לא לוהט, אבל זה יותר חם ממה שיש שם בחוץ, באוויר הפתוח. וברגע שמתרגלים – לא תרצו לצאת מהבריכות הטובות, הצלולות והנעימות, הטובלות בנוף שנראה כמו ציור.

מסרו ד"ש לדג הנוגס ולחבריו.

בוויז: גן לאומי גן השלושה.

להרשמה ופרטים נוספים לחצו כאן >>

עיינות צוקים – צילם אייל שפירא, עיינות צוקים - צילם אייל שפירא

פושר פלוס – שמורת טבע עינות צוקים:

מאחר שסובייקטיביות היא האובייקטיביות החדשה, אנחנו מכריזים בזאת כי שמורת טבע עינות צוקים היא נווה המדבר הכי יפה בישראל. מצוק ההעתקים האדיר מצד אחד, ים המלח מצד שני, ובאמצע – אתם, עם אגמים, בריכות ופלגי מים. חלקם שייכים רק לטבע, וחלקם הוכשרו לטבילה ושחייה, כך שאתם באמת מסודרים, גם בדצמבר.

כי בכל זאת, מדבר.

בוויז: שמורת טבע עיינות צוקים.

להרשמה ופרטים נוספים – לחצו כאן >>

10 דברים שחייבים לעשות בטבע לפני שחוזרים ללימודים >>