להרגיש כמו חוקרי טבע - ואולי גם לגלות מין חדש למדע

מאת: אייל שפירא 22/08/2021

10 דברים שחייבים לעשות בטבע לפני שחוזרים ללימודים

נחל תנינים - אייל שפירא
נחל תנינים - אייל שפירא, נחל תנינים - אייל שפירא

סר דייוויד אטנבורו כבר לא ילד. חוקר הטבע הבריטי הוא בן 94, ועדיין – כל סרט או סדרת טבע שהוא מוציא תחת ידיו, מושכים אליהם המוני צופים אדוקים, רבים מהם צעירים, ואפילו ילדים צמאי דעת.

אז למה שלא תשחקו אותה דיוויד אטנבורו ליום אחד? לא חייבים לחבוש מגבעת בעלת תיתורה עגולה או להצטייד ברשת פרפרים, אבל אפשר בהחלט לאמץ את ארשת הפנים הסקרנית, לצאת לטבע ולצפות בבעלי כנף, ממש כמו צפרים מקצועיים.

מה שכן צריך זה להצטייד במשקפת טובה, במגדיר ציפורים ובהמון (המון!) סבלנות. שזה מעולה, כי כולנו כבר למדנו לעצור, להאט, להתבונן ולקחת את הזמן. אז חצי דרך כבר עשיתם.

ולכו תדעו, אולי אפילו תגלו מין חדש למדע, ותזכו לקרוא לו בשם שתמציאו. השמים הם הגבול

איפה לעשות את זה?

שמורת טבע החולה – אייל שפירא, אייל שפירא

שמורת טבע החולה:

שמורת הטבע הראשונה שהוכרזה בישראל היא משאת ליבם של צפרים מהארץ ומהעולם, המגיעים אליה כדי לתפוס מקום טוב בהצגה הכי טובה בגליל: הנדידה הגדולה. אבל גם מחוץ לעונת הנדידה באביב ובסתיו, ואפילו בקיץ יש פה המון בעלי כנף, כמו גם בעלי חיים נוספים המאכלסים את השמורה – מצבי ביצה ביישנים ועד נוטריות מחוצפות. ההליכה נערכת בין השאר על גשר צף מעל פני האגם ולצד מסתורים נוחים ומגדל תצפית גבוה. כל אלו יחשפו בפניכם שקנאים, עגורים, אנפות, ברווזים וחברים נוספים.

בווייז: שמורת טבע החולה

להרשמה ופרטים נוספים לחצו כאן >>

נחל תנינים – אייל שפירא, נחל תנינים - אייל שפירא

שמורת טבע נחל תנינים:

התנין האחרון שחי כאן, ניצוד לפני יותר ממאה שנים, אז בעניין הזה אתם מסודרים. השמורה היפה, בצפון מישור החוף, כוללת שבילי הליכה חווייתיים לצד ומעל פני המים, שרידים ארכיאולוגיים הכוללים אמת מים, טחנות קמח וסכר רומי אדיר ממדים. אך זהו גם מקום משכנם של בעלי כנף רבים, בהם אנפות ממינים שונים, שלדגים יפהפיים ועוד.

בווייז: שמורת טבע נחל תנינים.

להרשמה ופרטים נוספים לחצו כאן >>

עין עבדת – אייל שפירא, עין עבדת - אייל שפירא

גן לאומי עין עבדת:

מעבר למסלול היפה, שכולל מצוקי ענק, מפל מים זורם ותחושה מדברית כובשת, כדאי לדעת כי עין עבדת הוא ממלכת הנשרים. צריך רק להרים אל הראש אל עבר המצוקים הרמים ולחפש קנים, או לצפות במלכי השמים הללו דואים מעליכם בארשת פנים רצינית לא פחות מכם.

בווייז: גן לאומי עין עבדת.

להרשמה ופרטים נוספים לחצו כאן

 

10 דברים שחייבים לעשות בטבע לפני שחוזרים ללימודים >>