קול קורא לתערוכת תמונות בנושא: משאירים את הצדפים, לוקחים את הזבל

מאת:  שרית פלצ'י מיארה - ממונת מבקרים וחוויית הביקור, מחוז צפון, רשות הטבע והגנים 07/08/2022

אתם לא מפסיקים לצלם את הנוף והטבע סביבכם? כולם אומרים לכם שהצילומים שלכם "וואו"?זו ההזדמנות שלכם לחשוף אותם בפני כולם. רשות הטבע והגנים יוצאת בקול קורא לצלמים מוכשרים. חובבנים ומקצועיים, צעירים ובוגרים, צילומי ניידים או מצלמות מקצועיות – העיקר שהתמונה תקלע למטרה!

צדפים
צדפים

לרגל השנה החדשה, תוצב תערוכת צילומים בנושא "משאירים את הצדפים לוקחים את הזבל" בשמורת טבע חוף דור הבונים ונשמח שתצטרפו! התמונות עליכם, הטקסטים ומסרי שמירת הטבע עלינו

הצדפים והקונכיות שנשטפים לחוף הים הם שרידים של בעל חיים שמת, ושייכים למערכת הרכיכות. מקורם הוא בשלד החיצוני של צדפות, חלזונות ורכיכות, והן מורכבות בעיקר מסידן פחמתי בתוספת כמות קטנה של חלבון.

לצדפים ולקונכיות יש משמעות רבה במערכת האקולוגית, בעלי חיים ימיים מוצאים בהם בית ומחסה כמו כן לקונכיות יש גם תרומה חשובה במחזור חומרים חזרה לים. אחרי שהן  נשחקות ומתפרקות, החומר העיקרי שממנו הן עשויות חוזר למים, ומוטמע מחדש על ידי בעלי חיים ימיים המשתמשים בו לבניית השלד שלהם. לכן, כשאתם רואים צדפים וקונכיות על החוף, תשאירו אותם שם

אבל מה לגבי זבל? את זה, אל תשאירו בטבע – קחו אותו איתכם ושמרו על סביבה נקייה ובריאה עבורנו, עבור בעלי החיים, עבור כדור הארץ.

הקריטריונים הנדרשים לתמונות הינם:

  1. חיבור לנושא התערוכה
  2. התמונה תועבר לנו כתמונת המקור, משמע יש להעביר את התמונה המקורית שצולמה מהנייד או מהמצלמה למייל: saritp@npa.org.il
  3. יצירתיות
  4. ניתן לשלוח יותר מתמונה אחת.
  5. העברת התמונות עד לתאריך ה-  13/9/2022 , יש לציין בגוף המייל שם מלא של הצלם, היכן צולמה התמונה ושם הקונכיה או הצדפים  (במידת האפשר)

הצוות שיבחר את התמונות: מתנדבי תיעוד וצילום : ד"ר יואב פלמה, רותם פלמה ואלונה אחמטוב, מתן כרמל מנהל השמורה, יניב כהן – דוברות, אורי שפירא אקולוג מרחב כרמל, רותם שדה פקח ימי, רן פרץ עובד רשות וצלם, שרית פלצ'י מיארה ממונת מבקרים וחווית הביקור.

הדפסת התמונות והצבתן תהיה באחריות רשות הטבע והגנים, הצלמים הנבחרים יחתמו על הסכם מול הרשות שיסדיר את ההתקשרות בינה לבין הצלם.