קיסריה שוב במקום הראשון

30/03/2023

ארגון עיתונאי התיירות האיטלקי המוביל GIST, בחר בקיסריה לאתר התיירות הארכיאולוגי-תרבותי הזר הטוב ביותר בעולם

קיסריה, צילום: אסף פינצ'וק
קיסריה, צילום: אסף פינצ'וק

קיסריה שהוכתרה במקום הראשון במספר המבקרים לשנת 2022 בישראל ממשיכה לבסס את מעמדה כאחד מאתרי התיירות המובילים בעולם ומוכרזת ע"י ארגון עיתונאי התיירות האיטלקי המוביל GIST כאתר התיירות הארכיאולוגי והתרבותי הזר הטוב ביותר בעולם.

זאת לאחר שדורגה כאחד מ-10 יעדי התיירות הטובים ביותר על ידי ה-NEW YORK TIMES, ובין 50 המקומות המומלצים לביקור על ידי מגזין התיירות העולמי המוביל, Travel & Leisure.

 

GIST קיסריה במקום הראשון
GIST קיסריה במקום הראשון, GIST

 

במבצע החפירות, השימור והשחזור של נמל קיסריה השקיעו קרן אדמונד דה רוטשילד והחברה לפיתוח קיסריה יותר מ-150 מיליון ש"ח. הפרויקט שבוצע באמצעות רשות הטבע והגנים ורשות העתיקות, כלל את שימור ושיקום בית הכנסת העתיק, הקמת טיילת בחומות הצלבניות, שיקום אמת המים הרומית ושימור ושחזור קמרונות המקדש, בימת המקדש וגרם המדרגות שהוביל אליו.

המבקרים בקיסריה יכולים ליהנות משילוב בין עתיקות ואטרקציות עכשוויות תוססות מפרויקט השימור והשיקום האדיר של קמרונות הנמל בגן הלאומי קיסריה וממרכז המבקרים החדשני שהוקם על ידי החברה לפיתוח קיסריה בתוך המבנה המונומנטלי. מעבר לחוויה ההיסטורית-ארכאולוגית, קיסריה מציעה למבקריה גם מגרש גולף מקצועי ומגוון אפשרויות קולינריות נהדרות.

הברונית אריאן דה רוטשילד, יו"ר קרן אדמונד דה רוטשילד: "קיסריה היא מקור השראה לקריאה שלנו ליצירת עתיד משותף ביחד. קרן אדמונד דה רוטשילד פועלת כדי לתת ביטוי לכל הגוונים במרקם האנושי של החברה הישראלית ולהעצים אותם. אני מאמינה שחברה ששואבת את כוחה ממגוון חבריה, אמונותיהם ומסורותיהם היא חברה איתנה, מרתקת ועשירה יותר. יש לנו יעד ומחויבות לשפר את עצמנו כבר היום ולסלול את הדרך לדורות הבאים. עלינו לא רק לדאוג להיסטוריה המשותפת שלנו, אלא גם לכבד את האחריות שלנו בהווה."

 

קיסריה, צילום: ורד שריג כהן
קיסריה, צילום: ורד שריג כהן

 

מיקי קליגר, סגן יו"ר קרן אדמונד דה רוטשילד, הודה לארגון GIST על ההכרה וציין כי: "הכרה בינלאומית כזו לפרויקט השיקום והפיתוח שלנו בקיסריה, בהובלת הברונית אריאן דה רוטשילד, היא עדות נוספת לתרומתה העצומה והמתמשכת של משפחת רוטשילד למדינת ישראל, ולכלכלת המדינה. אנו כמובן ממשיכים לטפח את האתר ולשדרג את החוויה התיירותית של המבקרים בקיסריה מישראל ומכל רחבי העולם."

מיכאל כרסנטי, מנכ"ל החברה לפיתוח קיסריה מוסיף: "ההכרה שאנו מקבלים פעם אחר פעם מקבוצות בינלאומיות יוקרתיות כמו GIST או NY TIMES, ממלאות אותנו בגאווה ישראלית ובסיפוק מקצועי אדיר.
בשנים האחרונות אנו נמצאים בעיצומו של "פרויקט קיסריה" לשדרוג משמעותי של המוצר התיירותי שלנו. בנוסף לפתיחת מרכז המבקרים החדשני שלנו וחנוכת קמרונות הנמל בגן הלאומי קיסריה, הפרויקט כולל בין היתר גם עבודות לשימור ושחזור בית הכנסת העתיק של קיסריה, הקמת טיילת חוף מרהיבה, טיילת חומות וחשיפת השוק הצלבני, שיקום אמת המים הרומית וחשיפה לקהל של פסיפסים נדירים.
הפרויקט הגביר מאוד את תנועת התיירים – שמגיעים אלינו מהעולם כולו, כמו גם ישראלים שמבקשים לעשות 'קפיצה קטנה לחו"ל' לאחד המקומות היפים בעולם בלי לעלות על מטוס."

ארגון עיתונאי התיירות האיטלקי GIST מונה מעל ל-300 חברים מצמרת כלי התקשורת האיטלקים. נבחרת השופטים בחנה בקפידה את המועמדים לפרס בקטגוריית אתר התיירות הארכיאולוגי והתרבותי הזר הטוב ביותר ולאחר מחקרים מעמיקים בתחום החליטה להעניק את הפרס הנחשק לקיסריה, המצטיינת באתריה הארכיאולוגיים המרשימים – נמל קיסריה, האתר התת ימי וגן לאומי קיסריה.

פרס ה-GIST מהווה תקן איכות וחשיפה גבוהה לקיסריה בקרב תעשיית התיירות האיטלקית.

לביקור בגן לאומי קיסריה הקליקו כאן>