מסר מעצים ממצדה

06.04.2020

גרסת קורונה מיוחדת של המופע הלילי (חיזיון) של מצדה עם מסר מעצים: גם השנה חרף כל ההגבלות לא מוותרים על חג הפסח והחירות, אבל מהבית

מצדה - כדי שנוכל להתראות בקרוב

חג הפסח וליל הסדר השנה יהיו שונים במיוחד בצל השפעות והגבלות התפשטות נגיף הקורונה בישראל ובעולם, ובעקבות זאת רשות הטבע והגנים מציגה מסר חדש היישר מהגן הלאומי מצדה, שהינו מסמליה המרכזיים של ישראל והעם היהודי: גם השנה חרף כל ההגבלות וההסתגרות בבתים לא מוותרים על חגיגת חג הפסח והחירות, אבל מהבית.

המסר מגיע באמצעות סרטון באורך דקה המשלב קטעים רלוונטיים מהמופע הלילי של מצדה, שהינו אחד מסמלי וחווית הביקור של הגן הלאומי, המתייחסים לערב פסח על המצדה בשילוב מסרים המחברים אותנו לימים שלנו אנו.

הסרטון קורא לאנשים לא לוותר על חגיגת חג הפסח והחירות, מעצים את הצופים ומרגיע עם תזכורת כי 'עברנו את פרעה ונעבור גם את זה'. בסרטון משולבים אלמנטים סמליים מחזקים, של חיילי צה"ל המעפילים לפסגת ההר במסגרת מסלול הכשרתם והשבעתם, כפי שיחידות רבות בצה"ל נוהגת לעשות בימים כתיקונם, וכן מתפלל המתעטף בטלית בפסגת ההר. כמו כן ויז'ואלים של רגעים רומנטיים בזריחה המפורסמת של מצדה וטיול משפחתי מהנה.

את הגרסה החדשה הפיקו ברשות הטבע והגנים יחד עם חברת "בריז קריאייטיב" העוסקת בתכנון ובהקמה של מוזיאונים ומרכזי מבקרים, והפיקה גם את המופע הלילי החדש שהושק לפני כשנה בגן הלאומי מצדה.

לדברי שאול גולדשטיין, מנכ"ל רשות הטבע והגנים: "מצדה היא סמל לעמידה איתנה דווקא משום שהעם שלנו כזה! עם חזק יודע להתמודד וכך הוא עושה גם היום. יודעים שננצח כל אתגר, גם אם המחיר כואב. ברכת חג שמח!".

 

תגיות

קטגוריות