פותחים אוהל- אתרי הקמפינג השווים של ארץ פלגי מים

מאת: שחר וייס פלד 23/06/2022

יציאה אל הטבע היא אחת מדרכי הבילוי האהובות ביותר על מטיילים ישראלים. לעיתים חובבים אמיתיים לא יסתפקו בטיול יום בלבד אלא יחשקו גם בלינה לילה אחד או שניים בחיק הטבע, כדי ליהנות מהחבילה כולה: שינה באוהל, ישיבה סביב מדורה, צפייה בכוכבים, הטיית אוזן קשובה לקולות הטבע בלילה והתעוררות בבוקר עם קולות הציפורים אל תוך טבע רב-עוצמה ומרגש.

חניון לילה – גן לאומי חורשת טל
חניון לילה – גן לאומי חורשת טל

אכן, חוויה בלתי נשכחת. אך כדי שהדורות הבאים יוכלו ליהנות מהטבע כמו שאנחנו נהנים ממנו היום, עלינו לשמור עליו. אם נקים אוהל בכל מקום שבו נחפוץ אנו עלולים לפגוע במארג החיים העדין והמאוזן שאחראי לכל הקסם שבחוויה, ולכן הקצינו שטחים ייעודיים לשהות בלילה, והיא מותרת רק בהם. כתבה זו מציגה מידע על מתחם האוהלים בגן לאומי חורשת טל ומצורף קישור לאתרים אחרים.

גן לאומי חורשת טל

בצילו של הר חרמון, בין עצים עתיקי יומין ורחבי נוף מפכים פלגי מים צוננים שמקורם בנחל דן. בחורשת טל חורש העצים נותר בלא פגע בזכות קדושתו של המקום לתושבים שחיו כאן בעבר.

גן לאומי חורשת טל משתרע על 700 דונמים. חורש האלונים הקשישים הוכרז שמורת טבע ואופיו נשמר בקפידה. לעומת זאת השטח שמחוץ לחורש הוקצה לבילוי בחיק הטבע: כאן תמצאו מדשאות ירוקות, פלגי מים זורמים, אגם שחייה גדול ונוף יפהפה.

 

חניון הלילה:

חניון הלילה מטופח ובו שירותים ומקלחות (עם מים חמים), חשמל ותאורה, מזנון ותאי קירור (בתשלום). יש בו גם חדרי אירוח ל-4 נופשים ובונגלוס ל-4 נופשים. בתוך החניון זורמים פלגי מים בתעלות בנויות ואפשר להשתכשך בהן. בחורף צבוע החניון בפריחה מרהיבה של כלניות.

איך מגיעים:

מקריית שמונה נוסעים מזרחה לכיוון דן (כביש 99). כקילומטר אחד אחרי קיבוץ הגושרים פונים דרומה בכביש 918 ולאחר כ-300 מ' מגיעים לשער הגן הלאומי.

בווייז: חורשת טל  – מפות ‪Google‏

 

לתשומת ליבכם: גן לאומי חורשת טל הוא אתר של רשות הטבע והגנים ופועל בשעות הפתיחה בלבד. פרטים על שעות פעילות, דמי כניסה ולינה וכיוצא באלה תמצאו בקישור: חניון לילה גן לאומי חורשת טל – רשות הטבע והגנים (parks.org.il)

כאמור, בארץ פלגי מים יש עוד אתרים שבהם הקמפינג מותר. באתרים ללא תשלום אין חשמל, מים זורמים או שירותים, והאחריות לאיסוף אשפה ולהשארת השטח נקי ונעים מוטלת עליכם. זכרו: אנו לוקחים מהטבע רק זיכרונות וחוויות ותמונות, ומשאירים בו רק את טביעות רגלינו.

למידע על חניונים בתשלום ועל שטחים פתוחים ללא תשלום שבהם מותרת שהיית יום ולילה
תוכלו למצוא באתר המועצה האזורית גליל עליון בקישור: חניונים לחנייה ולינה (galil-elion.org.il)

 

דפים קשורים