צילום מים זורמים - טיפים לצילום טבע

14/06/2020

📷 📸 הטיפים באדיבות המומחים של קבוצת הפייסבוק – צלמים בתחילת דרכם

מים זורמים - צילם דיויד בן אלישע
מים זורמים - צילם דיויד בן אלישע, צילום דיויד בן אלישע

בואו נודה באמת – אנחנו מאוהבים בנופים שיש בהם מים. תנו לנו מפל שוצף, שטפון, נחל כחלחל, גב באמצע המדבר – ואנחנו מאושרים. אם אתם חובבי צילום, אתם מאושרים כפליים, כי מים פשוט מצטלמים נפלא. אבל כדי שהתמונה תעביר בדיוק את הרגש שאתם רוצים, יש לנו טיפ בשבילכם, והוא כולל שתי מילים משמעותיות – מהירות תריס.

אל תיבהלו, זה הרבה פחות מסובך ממה שזה נשמע, וזה יגרום לתמונות שלכם מאותו מיקום בדיוק, להראות אחרת לגמרי.

כשבאים לצלם מים זורמים צריך לזכור שמים הם קודם כל רגש. צילום של אותו מקום בדיוק יכול באמצעות המיומנות הנכונה, להיראות שונה לחלוטין בכל קליק: להיות בעל אופי אופטימי או קודר, הרפתקני, רומנטי או רגוע. ולכן, עוד לפני שנגענו במצלמה, נשאל את עצמנו איזה רגש אנחנו רוצים לעורר.

הקפאת מים – טים נודלמן, "הקפאת מים" - צילום טים נודלמן

אם אתם רוצים פריים הרפתקני שיאיץ לכם את הדופק ויציג את המקום שוצף וגועש (דמיינו צילום ראפטינג למשל) – נבחר במהירות תריס גבוהה יחסית (1/100-1/4000 שניות) ש"תקפיא" את התנועה ותקנה למים מראה גס.

אם תרצו מראה רומנטי קסום – צלמו במהירות תריס נמוכה (שניה עד 30 שניות), ותקבלו מראה חלבי ורך. שימו לב רק שמהירות תריס נמוכה כזו מחייבת שימוש בחצובה, על מנת לייצב את המצלמה.

טל חכימי, צילום: טל חכימי

📷 📸 ועוד שני טיפים קטנים לסיום:

נסו למצוא מיקום וזווית צילום שיהפכו את התמונה למעניינת. סלעים עם ירוקת עליהם, פריחה שמוסיפה לתמונה צבע וכו' יכולים להוסיף לתמונה זווית ייחודית ואישית.

מבחינת זווית צילום, בדרך כלל צילום מנקודה נמוכה יחסית ייתן את התוצאה הטובה ביותר, אבל אתם מוזמנים לנסות זוויות שונות ולמצוא את זו שתתאים לרגש שאתם רוצים לעורר.

 

הטיפים באדיבות המומחים של קבוצת הפייסבוק – צלמים בתחילת דרכם – הקישו כאן