המלצת השבוע - מעיין וצלילים לעת ערב- הצעה למסלול טיול בשמורת הטבע סוסיתא וגן לאומי כורסי

24/08/2022

נכון שזה נראה כאילו זה לא יגמר לנצח, אבל אנחנו מבטיחים, החופש הגדול לקראת סיומו. יש עוד כמה דברים שבטח תרצו להספיק לפני שהילדים יחזרו לבית הספר ולגן כמו להכנס לחדר שקט וקריר, לשים אזניות ולא לשמוע כלום, את זה לצערנו לא נוכל להציע לכם, אבל מה דעתכם על מעיין קטן וכיפי, סודי כמעט עם נוף מרהיב וסיום עליז במיוחד באחד האתרים היפים הצופים לכנרת?

סוסיתא, צילום: איל שפירא
סוסיתא, צילום: איל שפירא

שביל הבוסתנים הוא שביל טיול מעגלי בשמורת טבע סוסיתא, שבו תוכלו ליהנות מתצפיות נוף מרהיבות לעבר הכנרת והרי הגליל, לצעוד בין בוסתנים ותיקים ואפילו לשכשך מעט במעיינות צלולים.

המסלול מתחיל מרחבת החניה של מצפה השלום, ושם הוא גם מסתיים. אם תרצו לערוך את הסיור המורחב כולל תצפית, המידע המלא כאן >>

יוצאים לדרך.

סוסיתא, צילום: איל שפירא

מצידה השמאלי של רחבת התצפית יוצא גרם מדרגות בנוי, נרד בו ונלך בעקבות סימון השבילים השחור, לאחר מספר מטרים של הליכה נתחבר לסימון כחול  ונפנה שמאלה (דרומה), נחצה מעבר בוצי בין צמחיית מינים פולשים כמו קיקיון, ינבוט ושיטת ויקטוריה, נזהה משוכות צבר קמלות וכאלה המחדשות את הצימוח.

עם פנינו דרומה נצעד כרבע שעה עד לפנייה חדה ימינה, בנקודה זו ישנו שלט איסור כניסה לשמורה שמדרום, כעת נלך עם הפנים צפונה, בין עצי בוסתן שונים. באביב פורחות כאן שקדיות מרשימות, בסתיו מניבים פרי עצי הזית ובקיץ נמצא תאנים בשלות . נמשיך עם הדרך עד לחיבור עם השביל השחור שיוביל אותנו אל צמחייה צפופה וצלילי מים מפכפכים, כך נדע כי הגענו אל המעיין, מעיין קטן הממלא בריכת אבן (בריכת קצינים) המגיע לעומק של כמעט מטר. זה הרגע להתיישב ולהתמסר לטבע שמסביב ולחשוב מחשבות קרירות על הסתיו. בשעות אחר הצהריים נעים פה ואפשר גם לערוך תצפית במזג אוויר נוח, על הכנרת והרי הגליל הנפרשים ממול. אם נחתם מספיק, אפשר לחזור חזרה. מנקודה זו נעלה על הדרך המסומנת שחור חזרה לגרם המדרגות, אל המצפה.

ההמלצה שלנו היא להמשיך לגן הלאומי כורסי, שם יתקיים בסוף השבוע הקרוב (יום ה' 25.8.22) סיור מודרך לעת ערב מלווה צלילים וכלי נגינה שינעימו לכם את הערב. הסיור באתר הוא ללא תשלום נוסף על דמי הכניסה וחינם למנויים.

למידע מלא על הפעילות הכנסו 

 

נקודת מוצא וסיום: רחבת החניה במצפה השלום

מה לשים בווייז: מצפה השלום

משך ואופי המסלול: קצר (שעה או פחות), מעגלי

שימו לב: אין לטייל באתר עם רדת החשכה, אין להדליק אש או להשאיר פסולת במקום

אמת המים בסוסיתא, צילום: איל שפירא