גבעת חצבה - המלצה למסלול טיול בשמורת טבע מכתשים עין יהב

שם כתב: יעקב שקולניק 28.03.2019
גבעת_חצבה_-_יעקב_שקולניק.JPG גבעת חצבה - צילם יעקב שקולניק
: 14

משך המסלול: 1.5 ק"מ

אורך המסלול: כשעה


טיול קצר ברגל, מתאים למשפחות


תכנון – למדו מראש את אופי המסלול, אורכו, דרגת הקושי שלו, דרכי הגישה והציוד הנדרש. התאימו את מסלול הטיול לגיל המטיילים ולכושרם הגופני.


מפה – למדו מראש את המסלול וצאו לשטח מצוידים במפת טיולים וסימון שבילים של אזור הטיול.


אור – תכננו את הטיול שיסתיים בטרם חשכה. אם נקלעתם לחשכה עצרו במקומכם, הישארו בציר הטיול והזעיקו סיוע בטלפון.


שיקול דעת – לכו אך ורק בשבילים מסומנים. ותרו על הטיול בימי שרב ובימים שבהם קיימת סכנת שיטפונות.


ציוד – הצטיידו בכמות מספקת של מים ומזון, לבוש מתאים, נעלי הליכה, קרם הגנה, כיסוי ראש וטלפון נייד עם סוללה טעונה.


עדכון  עדכנו את הקרובים לכם בפרטי המסלול המתוכנן. השאירו הודעה על חלון הרכב ובה פרטים על המסלול שלכם, מס' טלפון מספר המשתתפים בקבוצה ולוח זמנים משוער.


טבע  שימרו על הטבע ואל תשאירו עקבות בשטח. קחו את הפסולת עמכם לבל תגרום נזק לבעלי חיים. שימרו מרחק מחיות הבר ואל תאכילו אותן.


כניסה עם כלבים – במידה ומותרת כניסת כלבים לשמורה, עליהם להיות קשורים ברצועה. אין להניח לכלבים לשוטט חופשיים.


אנחנו כאן בשבילכם! 3639*


תיאור המסלול

נקודת מוצא וסיום: קצה דרך אדומה ליד עין חצבה (עיר אובות). מעין חצבה נוסעים כקילומטר מערבה בכביש מס' 227 וחונים ליד קבוצת הקרוואנים. במקום זה מתחיל שביל הליכה מסומן אדום.

השביל האדום פונה דרומה וחוצה את ערוץ נחל חצבה, העמוס בשיחי יפרוק המדבר. ליד עץ קטן של שיטה סלילנית השביל מתחיל לטפס בשיפוע תלול משהו (אך קצר) אל ראש הגבעה. מהבמה שבראש הגבעה יש תצפית מרהיבה על הערבה, על הרי אדום במזרח ועל רכס חצרה במערב.

בראש הגבעה משתנה צבע השביל לשחור והוא יורד מזרחה. לפני שיורדים מומלץ מאוד להמשיך לראש השלוחה הצרה שבראש הגבעה, הפונה דרומה. חרטום הגבעה חושף ערוצים רחבים של נחלים, עטורים בעצי שיטה. מרהיב.

במורד הגבעה עובר השביל השחור בין סלעי אבן חול אדומה. אפשר לרדת בשביל או להשתובב בריצה דרך הדיונה שלצד השביל ואז לחזור לרכב בשביל האדום.

 

לינה בשטח

חניון לילה שמורת חולות שיזף: מעט לפני שער מושב חצבה פונים דרומה בדרך עפר מסומנת שחור. לאחר כקילומטר משתנה צבע הסימון לכחול. נוסעים בדרך המסומנת כחול עוד כקילומטר עד למפגש עם דרך מסומנת אדום. פונים מזרחה (שמאלה) ואחרי כמה מטרים מגיעים לחניון.

 

איך להגיע

פירוט במסלולי הטיולים.

 

המידע הנמסר כאן הוא בגדר המלצה לטיול בלבד. השימוש במידע הוא באחריות המטייל ועל דעתו בלבד. מומלץ לבדוק לפני כל טיול את תחזית מזג האוויר ואת המבזקים באתר רשות הטבע והגנים, ניתן ליצור קשר עם המוקד הטלפוני בכל יום עד השעה 16:00 בטלפון 3639*.